Lett szép új design, meg átláthatóbb felület (erről majd később). Nagyon sok helyen olvasom, hogy olyan, mint a facebook. Persze, annyiban, hogy ez is, az is közösségi site. De merre fejlődhet egy lokális piacra szánt site? Miben lehet jobb? Mert erőforrás tekintetében nem kérdés, hogy az fb messze felülmúlja az iWiW-et.Nem kérdés, hogy a fiataloknak sokkal szimpatikusabb egy globalizált oldal - oda csatlakozva menők lehetnek, egyenértékűnek érzik magukat más országból jövőkkel. Ott nem egy marginálisan pici ország felhasználói, hanem a világ közösségének részei. Pszichológiai szempontból ezzel soha nem fog tudni mit kezdeni az iWiW. Biztos, hogy tudnia kellene? Biztos, hogy jól határozzák meg a hangsúlyokat a T-nél?
Szerintem az életben maradás egyik lehetséges útja a lokális tartalom erősítése, a helyi kisközösségek összetartása és a mobil felület felé való nyitás lehet.
Tervek között szerepel egy közösségi vásárlásra alkalmas kisalkalmazás fejlesztése. Ember nincs aki karácsony előtt nem bukna arra, hogy ha összeállnak húszan, harmincan akkor több tízezer forinttal olcsóbban vehetnek meg műszaki cikkeket, könyveket/könyvcsomagokat,.... Ad absurdum akár kocsikkal is lehetne nyitni: fél-1m ft olcsóbb, ha még 3-4-en veszik meg.. Vannak márkák ahol ez a stratégia bőven sikeres lehet. Ha lenne ilyen app, azt hiszem csak én lazán le tudnék kb 10-15 céggel szerződni a munkahelyem 500 méteres körzetén belül 1 nap alatt. Hiszem most a cégek is rá vannak szorulva a mindenáron eladásra....
És ugyebár a kapcsolati háló hatalmas már az iWiW-en. Pont ebben rejlik az erőssége.
Mégis karácsony előtt még semmi nem látható ebből a próbálkozásból. Majd januárban? Miért nincs egy ütőképes sales csapat -akár csak 1-2 ember- akik képesek lennének venni a fáradságot, hogy elmenjenek a potenciális eladókhoz. Mert kb. erről lenne szó. Nem kellene komoly sales tevékenységet folytatni - csak oda kellene menni és emberi áron felajánlani.
És itt jön a képbe az ami miatt az iWiW a maradék felhasználóbázisát is el fogja veszíteni belátható időn belül: corporate öltönykék döntenek, akik egyszerűen féltik az állásukat. Nem mertek és nem is fognak merni merész húzásokat elkövetni. Mert mi van ha a főnökség, pláne a tulajdonos -Magyar Telekom- netán megorrol? Ja persze, akkor ugrott a jövő évi büdzsé.... Így legalább még pár évig megvan a jól fizető állásuk....Nem érzik a magukénak. Nekik ez egy munkahely. Amíg nincsenek közvetlenül érdekelté téve, addig nem is lesz másképp. Másik oldalról, a T-nek az éves költségvetésében egy porszem. Senkit nem érdekel, hogy él-e, hal-e. Hibahatáron belül van, akárhogy is történjen. Tehát ennek megfelelően kezelik is: leszarják.
Csak reménykedni tudok, hogy a jövő évi fejlesztési tervek között szerepelnek a lokalitáson alapuló, illetve a közösséget motiváló fejlesztések.
Ami viszont már biztos a jövőre nézve: a kisalkalmazások fejlesztői sokkal több segítséget fognak kapni. Legalább ebben az irányban pozitív lesz a közeljövőben a kimenetel....
ui.: Az sem lenne baj, ha ezzel az idióta meghívó rendszerrel felhagynának. :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése